Aktualności

I znów nadeszły wakacje!

„Jak ten czas szybko biegnie” – stwierdzają to wszyscy i trudno się z tym faktem nie zgodzić. Dopiero spotykaliśmy się w hali sportowej Zespołu Szkół im.K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu, by rozpoczynać rok szkolny 2015/16 a nim się obejrzeliśmy, już spotykamy się, by go kończyć. 24 czerwca 2015r. społeczność baczyńszczaków zakończyła naukę i rozpoczęła  po 10 miesiącach wytężonej pracy wakacyjny odpoczynek.

Czytaj więcej...

Rusza Młodzieżowa Liga Siatkówki!

O tym, że „sport to zdrowie” słyszymy wielokrotnie. O tym, że coraz więcej uczniów rezygnuje z zajęć sportowych na podstawie zwolnień lekarskich, też dużo się mówi. Ale co w tej sytuacji zrobić? Jak zachęcić młodzież do aktywnej postawy?

Czytaj więcej...

Baczyńszczacy z Tłuszcza w czołówce trzech konkursów

W Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu uczniów utalentowanych nie brakuje. Są tacy, którzy dobrze czują się na scenie, recytując, inni wolą w zaciszu domowym tworzyć ciekawe prace literackie czy plastyczne. Najważniejsze jednak, że wszyscy odnoszą sukcesy a to zachęca do jeszcze większego wysiłku, do większego zaangażowania w rozwój własnych uzdolnień.

Czytaj więcej...

Warsztaty rozwoju osobistego w Collegium Bobolanum

Z Papieskim Wydziałem Teologicznym Collegium Bobolanum w Warszawie współpracujemy od kilku już lat. Zwłaszcza Pani Renata Miszczuk wyjeżdża z uczniami na spotkania czy warsztaty organizowane przez uczelnię, bierze także udział w prowadzonych przez nich projektach.

Czytaj więcej...

Jedyna taka szkoła ponadgimnazjalna w powiecie! – u nas darmowe praktyki w Hiszpanii!

Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu to szkoła ponadgimnazjalna, która od lat proponuje uczniom technikum i zasadniczej szkoły zawodowej darmowe staże zawodowe. Osobą zajmującą się wnioskowaniem i organizacją jest kierownik kształcenia praktycznego Pan Jarosław Czuba. Na początku były to wyjazdy do Niemiec, ale od dłuższego czasu młodzież podróżuje do Hiszpanii (wkrótce najprawdopodobniej również do Anglii i Włoch).

Czytaj więcej...

Program Stypendiów Pomostowych

Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej” przystąpiła do XV edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Są to stypendia na pierwszy rok studiów dla tegorocznych maturzystów z terenu LGD „RW”. Wysokość stypendium dla jednego maturzysty wynosi 5 000zł wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Czytaj więcej...

Czas wyfrunąć ze szkolnego gniazda…

Z pewnością jeszcze zatęsknią…. jeszcze nie raz będą mówić: „Pochodziłbym znów do tej szkoły, spotkałabym się z koleżankami, kolegami czy nauczycielami…nawet pouczyłbym się….”. Cóż, powrotu do przeszłości nie ma, ale można przynajmniej zachować dobre wspomnienia. Takie właśnie, mam nadzieję, pozostaną w pamięci tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum im. K.K.Baczyńskiego w Zespole Szkół w Tłuszczu.

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści, poznajcie baczyńszczaków!

Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu otworzył swoje podwoje przed Gimnazjalistami. Właśnie 1 kwietnia zaprosiliśmy na Dzień Otwarty tych, którzy chcieli poznać naszą szkołę i nas – baczyńszczaków. I wcale nie był to primaaprilisowy żart a spotkanie jak najbardziej poważne. Poważne, ponieważ mamy nadzieję, że ci, którzy nas poznali, stwierdzą, że właśnie ta szkoła ponadgimnazjalna jest najlepsza i wybiorą ją, by od września rozpocząć tu naukę.

Czytaj więcej...

Krew popłynęła w Zespole Szkół w Tłuszczu

Krew popłynęła w Zespole Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu szeroką rzeką. Ale nie ma obaw – nic strasznego się tu nie stało, wręcz przeciwnie. Otóż 31 marca 2016r. na szkolnym parkingu stanął już po raz kolejny krwiobus.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 5

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - .pdf

July 2016
Pn Wt Śr Cz Pt So N

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top