Aktualności

Promo 2017/2018

Uratuj komuś życie! - 10 kwietnia akcja krwiodawcza i DKMS

Uratować komuś życie – brzmi patetycznie, brzmi jakoś tak literacko, filmowo… Ale nie, nic bardziej mylnego! To się dzieje naprawdę tuż obok nas. Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu stwarza okazję po temu dzięki organizacji 2 akcji: zbiórki krwi i DKMS.

Czytaj więcej...

Dzień Kultury z rozmachem

Teatr, wystawa prac artystycznych, koncert, prezentacje multimedialne… ufff, było z czego wybierać! Bo też baczyńszczacy mają liczne uzdolnienia. Czasem trochę się z nimi kryją, ale tym razem chyba uznali, że czas pokazać swoje prawdziwe oblicze.

Czytaj więcej...

Z górki na pazurki!

Zima baczyńszczakom nie straszna! Zima wręcz wydaje się być w dobrych relacjach z naszymi uczniami. Bo od kiedy zakończyły się ferie i wróciliśmy do szkoły, młodzież nieustannie zamęczała nauczycieli wychowania fizycznego pytaniami o wyjazd na narty do Rybna. „Kiedy i kiedy? Czy już? Ile osób pojedzie?”

Czytaj więcej...

„Ja, żołnierz, poeta, czasu kurz…” - nasz patron K.K.Baczyński

Corocznie w okolicach 22stycznia, czyli w rocznicę urodzin poety i żołnierza K.K.Baczyńskiego, w Zespole Szkół w Tłuszczu, któremu twórca patronuje, wspominamy jego dorobek artystyczny, przypominamy fakty z życiorysu, mówimy o wartościach, które propagował zarówno swoją postawą, jak i poezją.

Czytaj więcej...

Baczyńszczacy, poloneza czas zacząć!

Jak obyczaj każe stary, na 100 dni przed maturą uczniowie klas kończących liceum ogólnokształcące i technikum odsuwają na bok troski, poważne sprawy związane z nauką i egzaminami i rzucają się w wir zabawy. Bal studniówką zwany zwykle zapada człowiekowi w pamięć na całe życie. Ale czy jest to dobre wspomnienie?

Czytaj więcej...

Baczyńszczacy ze wsparciem dla potrzebujących – akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Aktualnie akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” rozpoznawana jest powszechnie. Mówią o niej media, znają ją zarówno sklepy, gdzie prowadzone są zbiórki, klienci tychże, jak i osoby, które jako wolontariusze pozyskują dary. Warto przypomnieć, że idea akcji polega na gromadzeniu produktów żywnościowych o długim czasie przydatności do spożycia, artykułów papierniczych, zabawek, ubrań, środków higienicznych.

Czytaj więcej...

„Gdy się z bratem dzielisz chlebem – Bóg ku tobie idzie z nieba….”

Gdyby dziś Maryja i Józef szukali miejsca, gdzie mógłby przyjść na świat maleńki Jezus, spotkaliby zwykłych ludzi, może kogoś z nas… Czy bylibyśmy bardziej gościnni niż nasi poprzednicy? Pewnie nie. Chociaż czasy się zmieniają, ludzie pozostają bardzo podobni w swych zachowaniach i reakcjach. Właśnie taką sytuację pokazali uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego podczas jasełek, które corocznie wystawiane są w ostatnim tygodniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

"Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask"(E.Waśniowska, "Wigilijny wieczór")
Cudownych, prawdziwie rodzinnych Świąt opromienionych blaskiem betlejemskiej gwiazdy

życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół w Tłuszczu

 

Kacper Mróz – mistrz przedsiębiorczości

To nie lada sukces pokonać uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych a zwłaszcza tych, którzy kształcą się w zakresie ekonomii! A jednak jest to możliwe! Kacper Mróz z kl. 3o zajął I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Wiedzy z Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - .pdf

March 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top