Aktualności

Tłuszcz to też świat, więc go sprzątamy!

Teoretycznie sprząta każdy. Teoretycznie. W praktyce bowiem wiele osób dba o swoje najbliższe otoczenie: dom, posesja, ale już chodnik, ulica, las wydają się należeć do jakiegoś innego wymiaru. Bo jakże można starać się, by własne podwórko prezentowało się znakomicie, a wyjść za bramę i wyrzucić śmieci do przydrożnego rowu czy wywieźć je do pobliskiego lasu. Oczywiście nie chcę generalizować, wiele osób po prostu dba o otaczające je środowisko, ale niektórzy ewidentnie potrzebują edukacji ekologicznej. Temu właśnie ma służyć akcja – konkurs „Sprzątanie świata 2016”.

Czytaj więcej...

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Media alarmują, że coraz mniej Polaków czyta książki. Nie jesteśmy zresztą w tym zjawisku osamotnieni – w wielu krajach wysoko rozwiniętych pojawia się wtórny analfabetyzm. Ale to mało pocieszające. Oczywiście można wyjść z założenia, że czytanie to przypadłość charakterystyczna dla elit. Z drugiej jednak strony w XXI w. nieczytanie książek nie może być powodem do dumy.

Czytaj więcej...

Młodzieżowa Liga Siatkówki finiszuje

Młodzieżowa Liga Siatkówki to projekt, który od września 2016r. był realizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu: Panią Elżbietę Ołdak, Pana Artura Franczuka oraz przez Pana Waldemara Sitka. Organizator rozgrywek to Uczniowski Klub Sportowy działający przy szkole. Realizacja całego przedsięwzięcia stała się możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony powiatu wołomińskiego. Celem rozgrywek była: integracja środowiska młodzieży i zagospodarowanie czasu w dni wolne od zajęć szkolnych, stworzenie widowiska sportowego, bezpośrednia rywalizacja w piłce siatkowej a co za ty idzie podniesienie poziomu sportowego w tej dyscyplinie.

Czytaj więcej...

Fryzury spod ręki mistrza

Sam talent to zbyt mało. Nawet świetna znajomość teorii nie wystarczy. Najważniejsze są umiejętności praktyczne. Przekonują się o tym uczniowie Technikum im. K.K.Baczyńskiego z Zespołu Szkół w Tłuszczu w zawodzie technik usług fryzjerskich. Na zajęciach teoretycznych poznają tajniki swego przyszłego zawodu, na zajęciach praktycznych starają się wdrożyć poznaną wiedzę w życie. Jednak równie istotne jest przyglądanie się pracy tych, którzy w swym fachu wspięli się na wyżyny.

Czytaj więcej...

Twoje dane – Twoja sprawa

„Każdy ma prawo do ochrony życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.”
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

W roku szkolnym 2016/2017 Społeczność Zespołu Szkół w Tłuszczu kolejny raz przystąpiła do realizacji VII Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli.”

Czytaj więcej...

Jak Tłuszcz odzyskał wolność – rekonstrukcja wydarzeń z 1918 roku…

„Historia nauczycielką życia” mawiał Cyceron. Ten sam antyczny mówca, pisarz, dowódca wojskowy używał takich oto określeń względem minionych lat: „His­to­ria - świadek cza­su, światło praw­dy, życie pa­mięci, nau­czy­ciel­ka życia, zwias­tunka przyszłości.” Jak ważna powinna być ona dla każdego człowieka niech świadczą słowa wielkiego bohatera polskiego Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Czytaj więcej...

15 litrów płynu życia zebrane w Zespole Szkół w Tłuszczu

Z jednej strony słyszy się, że krwi brakuje, słyszy się apele o to, by oddawać ją potrzebującym chorym, z drugiej jednak z oddawaniem nie jest wcale tak łatwo. Po pierwsze trzeba spełniać określone wymogi, np.: należy mieć odpowiednią wagę, nie można przyjmować pewnych leków, niektóre choroby uniemożliwiają udział  w akcji, czasem nawet decyduje emocjonalna dyspozycja w danym dniu.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Kalendarz wydarzeń

Pobierz kalendarz - .pdf

December 2016
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Plan lekcji

Archiwum strony

BIP:


Strona naszej
Szkoły w Biuletynie
Informacji Publicznej
               
Organ
nadzorujący:Mazowiecki
Kurator
Oświaty
Okręgowa
Komisja
Egzaminacyjna
w Warszawie
                Organ
prowadzący:Powiat
Wołomiński
                Współpraca:
Koleje
Mazowieckie
Politechnika
Warszawska
Go to top